Na kogo głosować na Dolnym Śląsku?

Wybory samorządowe zbliżają się coraz to większymi krokami. Społeczeństwo będzie z dnia na dzień coraz bardziej interesować się kandydatami do różnych organów samorządowych, zadając sobie pytanie: „na kogo zagłosować w mojej okolicy?”. Postaramy się podpowiedzieć, na jakich kandydatów najlepiej głosować w zbliżających się wyborach samorządowych w województwie dolnośląskim.

Przy analizowaniu różnych kandydatur, warto zadać sobie kilka pytań, które pomogą podjąć decyzję. Na początek warto się zastanowić, czy dana osoba działa obecnie w samorządzie? Jeśli tak, to warto sprawdzić, czy jest to osoba aktywna, działająca z korzyścią dla lokalnej społeczności, czy jedynie zasiada w danym organie, pobierając za to dietę. Przypomnijmy przy tym, że dieta radnego miasta to wcale nie tak mała kwota, mamy więc prawo wymagać od radnych, aby byli aktywnymi działaczami na rzecz lokalnej społeczności. Warto tutaj dowiedzieć się, jak ta aktywność wyglądała w przeciągu całej kadencji, bowiem wielu kandydatów lubi uaktywniać się tuż przed wyborami, podczas gdy całą kadencję byli oni osobami biernymi.

Najlepsi kandydaci na Dolnym Śląsku

Zazwyczaj, skoro przeglądamy internet w poszukiwaniu kandydatów, nie jesteśmy zadowoleni z obecnej władzy, dlatego rozglądamy się za alternatywami. I bardzo dobrze, gdyż dawanie szansy tym kandydatom, którzy już rządzili, a się nie sprawdzili, grozi powtórką z rozrywki. Dlatego warto dokonywać zmian. Należy więc rozejrzeć się za kandydatami, którzy:

– są przeciwni zadłużaniu samorządów, gdyż długi te później spłacają wszyscy mieszkańcy danego samorządu (patrz: dług Wrocławia);

– są za zmniejszaniem lokalnych podatków, dzięki czemu lokalnej społeczności lepiej się żyje;

– są przeciwni nakładaniu nowych podatków, np. podatków od deszczówki (pomysł taki pojawiał się m.in. we Wrocławiu);

– są zwolennikami optymalnego wykorzystania budżetu, inwestując w rzeczy poprawiające jakość życia mieszkańców samorządu;

– są osobami przedsiębiorczymi, mają wiedzę lub doświadczenie z zakresu zarządzania.

Wkrótce zarekomendujemy Państwu kandydatów z Dolnego Śląska, którzy warci są oddania na nich głosu, gdyż są bliscy przedstawionym powyżej wartościom.

One thought on “Na kogo głosować na Dolnym Śląsku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *