Expose premiera Mateusza Morawieckiego – nasz komentarz

W we wtorek 12 grudnia 2017 roku nowy premier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, dotychczasowy Minister Finansów, Mateusz Morawiecki, wygłosił swoje expose. Wypowiedź i obietnice polityczne nowego Prezesa Rady Ministrów ocenili i skomentowali wrocławscy działacze partii Wolność.


Robert Grzechnik
(prezes wrocławskiego oddziału partii Wolność)

– Pan Morawiecki mówił w swoim expose o przejęciu polskich gałęzi przemysłu przez obcy kapitał. Zapomniał przy tym chyba, że sam uczestniczył w negocjacjach akcesyjnych z Unią Europejską. Szczególnie martwią mnie zapowiadane nowe programy socjalne, które odbiją się negatywnie na polskiej gospodarce.


Paweł Przystawa
(wiceprezes wrocławskiego oddziału partii Wolność,
radny Osiedla Oporów)

– Mam wrażenie, że treść expose była napisana przez kogoś innego, nie przygotował się do tego przemówienia, nie zawsze rozumiał co czytał, często skracał i nie kończył myśli. Było bardzo chaotycznie. Poza tym? Nic konkretnego, tylko oklepane frazesy, jak to dobrze teraz będzie. Jedyne to czego nie można się przyczepić w tym expose to chyba tylko życzenia świąteczne, które złożył wszystkim nowy premier.


Tomasz Merwiński
(sekretarz wrocławskiego oddziału partii Wolność)

– Wszyscy dookoła wytykają słabe strony tego expose, a ja chciałbym zwrócić uwagę na opozycję, która wypowiadając się na mównicy po expose udowodniła, że i ona sama nie ma Polakom nic do zaoferowania. Posłowie Platformy Obywatelskiej zarzucają rządowi PiS, że młodzi Polacy wyjeżdżają do innych państw w poszukiwaniu pracy, podczas gdy za rządów Tuska i Kopacz wyjechało ich jeszcze więcej. Ryszard Petru wyśmiewając Morawieckiego, że składa puste obietnice dotyczące budowy mieszkań, sam zapowiada, że nauczycielom należą się podwyżki, ale jak to zrealizować i skąd wziąć na to pieniądze, tego już nie sprecyzował. Powiedziałbym więc, że Sejm tradycyjnie już był po prostu głośnym jarmarkiem pustych obietnic, demagogii i populizmu, zarówno ze strony rządu, jak i opozycji.


Marcin Dudek
(członek Komisji Rewizyjnej partii Wolność)

– Trudno mi skomentować expose nowego premiera. Mateusz Morawiecki już jako Minister Finansów, swoim socjalistycznym zamordyzmem sprawił, że nie mogę na niego patrzeć, dlatego ciężko było mi się przemóc żeby to obejrzeć, nawet pomimo jego nowej roli w tym rządzie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *