Kongres założycielski partii Wolność

W sobotę 8 października 2016 roku, w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki odbył się Kongres, zwany założycielskim, partii KORWiN. Udział w nim wzięło ponad 700 delegatów z całej Polski. Jednym z liczniejszych oddziałów na Kongresie była silna reprezentacja członków partii z Wrocławia.

W trakcie Kongresu, członkowie partii dokonali wielu ważnych ustaleń, gdyż obok wyboru władz i ustalenia składu istotnych dla funkcjonowania partii organów, doszło również do zmiany nazwy partii na Wolność.

– Obecnie partia nazywa się Wolność, w skrócie KORWiN. Tak jakoś wyszło, bo skrótu nie zmieniliśmy. To nawet dobrze medialnie, bo zostanie kawałek starej nazwy – komentował później dla mediów prezes Janusz Korwin-Mikke.

Jak zostało wcześniej wspomniane, istotnym elementem Kongresu były również wybory do różnych organów partyjnych, do których z powodzeniem startowali członkowie partii z Wrocławia. Zaufanie i głosy większości głosujących uzyskali bowiem:
– Robert Grzechnik (Zarząd Krajowy)
– Marcin Dudek (Komisja Rewizyjna)
– Iwo Matecki (Komisja Rewizyjna)
– Tomasz Bukata (Sąd Partyjny)

Przed starą partią z nową nazwą dużo pracy. Ale wierzymy, że wraz z dokonanymi zmianami będzie jeszcze więcej energii i optymizmu do skutecznych działań politycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *