Radio Wrocław: Robert Grzechnik o EIT+ w Debacie Samorządowej

21 lutego na antenie Radio Wrocław odbyła się Debata Samorządowa, której tematem było między innymi Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Udział w owej debacie wziął m.in. prezes wrocławskich struktur Wolności, Robert Grzechnik.

– EIT to taki nowy wrocławski „miś”. Wyobraźmy sobie, że jakaś korporacja buduje za 600 mln centrum, wiedząc, że nigdy nie będzie na siebie zarabiało – skomentował Robert Grzechnik.

Na dodatek warto przypomnieć, że w ostatnim czasie zdecydowano, że miasto jako właściciel EIT+ odda akcje tejże spółki Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego. I odda je za darmo, tak by EIT+ mogło stać się częścią tworzonego właśnie Narodowego Instytutu Technologicznego. Zgodę na to muszą wyrazić jeszcze wrocławscy radni, ale to tylko formalność, bo za jest także opozycyjne PiS.

Dla partii Wolność taka rozrzutność pieniędzy wrocławskich podatników to absurd. Wrocław może „pochwalić się” 3 mld zł oficjalnego długu i kolejnymi 3 mld zł nieoficjalnego długu, a tymczasem funduje dla rządu za 600 mln zł instytucję, która nie przyniosła miastu większego zysku i pożytku. Swoją drogą, oddaje je do rządu, który bije kolejne rekordy długu publicznego.

Całej Debaty Samorządowej na antenie Radio Wrocław, można posłuchać TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *