Radio Wrocław: Tomasz Merwiński o aferze reprywatyzacyjnej

Dzisiejszego wieczoru, na antenie Radia Wrocław toczyła się debata polityczna, w której udział brał sekretarz wrocławskiego oddziału Wolności, Tomasz Merwiński. Dyskusja dotyczyła m.in. wyborów samorządowych, a w związku z tym i licznych problemów miasta Wrocławia, a także afery reprywatyzacyjnej w Warszawie, o której ostatnimi czasy jest głośno w mediach.

– To, co dziś obserwujemy w Warszawie, to właściwie wierzchołek góry lodowej – podsumował aferę reprywatyzacyjną Tomasz Merwiński – gdyby ten problem został rozwiązany u początków transformacji, dzisiaj byśmy o tym nie rozmawiali.

Faktem jest, że możliwości rozwiązania tej sprawy było przez ostatnie kilkadziesiąt lat wiele. Jak zauważył sekretarz wrocławskiej Wolności, w roku 1992 swój projekt ustawy o reprywatyzacji i rekompensatach złożył poseł Lech Pruchno-Wróblewski ze środowisk konserwatywno-liberalnych. Jednak ten projekt, podobnie jak wiele innych późniejszych, nie został przyjęty. To spowodowało, że przez kolejne lata cała ta problematyka była nieuregulowana, a to dało pole do popisu różnym osobom, które chciały na tym w nieuczciwy sposób zarobić.

Całej debaty politycznej możecie Państwo posłuchać TUTAJ.

Natomiast sam fragment wypowiedzi, dotyczącej afery reprywatyzacyjnej w Warszawie, możecie odsłuchać Państwo bezpośrednio z poniższego nagrania:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *