Wystrzałowy Dzień Kobiet 2017 z Wolnością

Dzień Kobiet jest obchodzony 8 marca, ale wrocławski oddział partii Wolność postanowił uczcić owe święto już w sobotę 4 marca. I zrobił to w jakże niebanalny sposób – zamiast bukietu kwiatów, oferując wszystkim paniom, które przyszły na strzelnicę, bukiet amunicji. Wszystko w ramach inicjatywy „Wystrzałowy Dzień Kobiet z Wolnością” organizowanej wspólnie ze stowarzyszeniem kolekcjonerów broni „Si Vis Pacem Para Bellum”.

Wydarzenie miało miejsce na strzelnicy ulokowanej przy Stadionie Olimpijskim, przy al. Ignacego Paderewskiego 35 i odbywało się od godziny 10 do godziny 14. W tym czasie odwiedziło nas wiele kobiet, które chciały spróbować swoich sił z prawdziwą bronią palną. Za darmo do ich dyspozycji dawaliśmy 5 strzałów z pistoletu oraz 5 strzałów z karabinu. Było to dla nas o tyle ważne wydarzenie, aby poprzez ofiarowanie kobietom nietypowego, oryginalnego prezentu, jednocześnie oswoić je z bronią i pokazać, że nie jest ona taka straszna, jak prezentują je niektóre media i środowiska przeciwne ułatwieniom dostępu do broni. Jednocześnie, aby zwiększyć świadomość wśród kobiet, że tego typu broń może być czymś, co ochroni je przed niebezpieczeństwami, takimi jak złodzieje, gwałciciele i mordercy. I nie chodzi tu o drastyczne działania, gdyż bardzo często wystarcza sam aspekt psychologiczny, gdzie jedynie widok prawdziwej broni odstrasza przestępców.

– U wielu z pań pojawił się błysk oku, gdy oddały swój pierwszy strzał – z zadowoleniem komentował po wydarzeniu prezes oddziału wrocławskiej Wolności, Robert Grzechnik – mamy więc nadzieję, że teraz będą bardziej przychylne postulatom partii Wolność, takim jak poszerzenie zakresu obrony koniecznej, czy łatwiejszy dostęp do broni. Jednocześnie zapraszamy je na nasze regularne spotkania, gdzie omawiamy również inne sprawy. Jest więc okazja, aby panie wykazały się swoją wiedzą i pomysłami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *